RSS
sobota, 16 października 2010
Jacqueline Wilson - Pocałunek

Kroniki szklarni... Dwoje przyjaciół znających się od dziecka... Idą do innych szkół, poznają nowych przyjaciół, spotykają swoje pierwsze miłości i przeżywają rozczarowania... Jak skończy się ta historia? Powiem wam jedno... Nie tak jak myślicie!

6.0 na 6 gwiazdek

Christiane F. - My, dzieci z dworca ZOO

Szokująca relacja piętnastoletniej narkomanki z Berlina Zachodniego... Czytana zapewne, przez większość z was, książka, którą ja przeczytałam niedawno i wywarła na mnie ogromnie silne wrażenie... Wciągała tak bardzo, że nie chciało się przestać jej czytać... Zdecydowanie polecam!

5,9 na 6 gwiazdek

Renata Opala - K@jamoko, czyli kłopoty nastolatki

Bardzo ciekawa, wciągająca, napisana łatwym językiem książka. Ciepła i doskonała na chłodne jesienne wieczory. Opowiada o dziewczynce, która bardzo pragnie dostać pieska... i o jej innych kłopotach.! Polecam.!

5,9 na 6 gwiazdek

Waris Dirie - Kwiat pustyni

Bardzo fajna książka, a właściwie autobiografia jednej z najsłynniejszych modelek na świecie. Waris opowiada jak w wieku czterech lat została zgwałcona a w wieku pięciu przeżyła katusze rytualnego obrzezania. Bardzo ciekawa.! Polecam.!!!

5,8 na 6 gwiazdek

Meg Cabot - Szukając siebie

Kolejna wspaniała książka znanej na całej świecie autorki. Piąta część cyklu "1-800-jeśli-widziałeś-zadzwoń" Bardzo mi się podobała, cały czas trzymała w napięciu, aż do ostatniej kartki.

Historia dziewczyny, która została "walnięta" przez piorun i przez to zyskała paranormalne zdolności, dzięku którym mogła odnajdywać zaginionych we śnie.! Polecam!

5,9 na 6 gwiazdek

Brinx / Kommerling - E-mail z buziakiem

Bardzo długo nie uzupełniałam tego bloga i bardzo was za to przepraszam!

Dziś mam dla was książkę pt. "E-mail z buziakiem". Lektura ta bardzo mi się podobała! Opowiada o dziewczynie korespondującej z chłopakiem z angielskiej szkoły... Wszystko wymyka się spod kontroli, gdy dziewczyny zaczynają kłamać, a chłopak przyjeżdża do ich miasta... Warto przeczytać.! Bardzo ciekawa książka z bardzo zaskakującym zaskoczeniem! Polecam!

5.7 na 6 gwiazdek

czwartek, 09 września 2010
Kraksa w górach - Meg Cabot

Kolejna Książka wspaniałej Jenny Carol, ukrywającej się pod psełdonimem Meg Cabot. Książka z Serii pośredniczka. Bardzo fajna, wciągająca, ekscytująca i trzymająca w napięciu. Opowiada o szesnastoletniej Susannie, która ma dar, który pozwala jej widzieć duchy. Rozwiązuje wiele tajemniczych zagadek... Zakochuje się w Jessim, który jest... Domyślacie się kim.? Duchem.!! POLECAM.!!

6.0 / 6 gwiazdek

wtorek, 31 sierpnia 2010
Miłość dzielona na 2 - Sabine Both

Książka wspaniała.! Kolejna, która ma krótkie rozdziały, przez co czyta się ją naprawdę szybko! Opowiada o Emmie, dziewczynie, której tato się żeni. Córka nowej żony jej ojca nie lubi Emmy, Emma też nie przepada za Mayą. W dodatku Emma jest zakochana w Sashy i boi się, że Maya zabierze jej go. Do najważniejszego dochodzi na i po ślubie rodziców dziewczyn. A co to takiego? Przekonajcie się sami, bo naprawdę warto.!!!

5,9 / 6 gwiazdek

poniedziałek, 30 sierpnia 2010
Katarzyna Majgier - Miłość Ci wszystko wyPaczy

Książka fajna. Ma krótkie rozdziały, przez co szybko sie ją czyta. Główną bohaterką jest Ania, która jest zakochana w nowym w ich klasie Janku. Ma najlepsze przyjaciółki: Blondi, Paulę, Lilianę i Nikę. Tylko jedno mi się w tej książce nie podobało - zakończenie... Jak potoczy się sprawa z Jankiem, Czy Ania zostanie jego dziewczyną.? A może jej się odwidzi.? Wszystkiego dowiecie się czytając ją.!!

5,0 / 6 gwiazdek

niedziela, 29 sierpnia 2010
Michael Connelly - Cmentarzysko

Jest to pierwsza powieść z literatury kryminałów, jaką przeczytałam i muszę przyznać, że nie zawiodłam się.! Książka fajna, choć gruba, bo liczy sobie 327 stron. Przeczytałam ją w zaledwie 2 dni.! Opowiada o psie który znalazł kość, jak się potem okazało jest to kość ludzka. Detektyw Harry Bosh wraz z partnerem starają się rozwikłać sprawę, która wcale nie jest taka prosta. Okazuje się, że w miejscu znalezienia kości, detektywi odnajdują prawie kompletny szkielet. Kilkanaście lat temu, ktoś zakopał zwłoki 12-sto letniego chłopca, który wcześniej był wielokrotnie maltretowany... Kto stoi za tą karygodną zbrodnią.? Dowiedzcie się sami.!

5,7 / 6 gwiazdek

 
1 , 2 , 3 , 4