RSS
wtorek, 31 sierpnia 2010
Miłość dzielona na 2 - Sabine Both

Książka wspaniała.! Kolejna, która ma krótkie rozdziały, przez co czyta się ją naprawdę szybko! Opowiada o Emmie, dziewczynie, której tato się żeni. Córka nowej żony jej ojca nie lubi Emmy, Emma też nie przepada za Mayą. W dodatku Emma jest zakochana w Sashy i boi się, że Maya zabierze jej go. Do najważniejszego dochodzi na i po ślubie rodziców dziewczyn. A co to takiego? Przekonajcie się sami, bo naprawdę warto.!!!

5,9 / 6 gwiazdek

poniedziałek, 30 sierpnia 2010
Katarzyna Majgier - Miłość Ci wszystko wyPaczy

Książka fajna. Ma krótkie rozdziały, przez co szybko sie ją czyta. Główną bohaterką jest Ania, która jest zakochana w nowym w ich klasie Janku. Ma najlepsze przyjaciółki: Blondi, Paulę, Lilianę i Nikę. Tylko jedno mi się w tej książce nie podobało - zakończenie... Jak potoczy się sprawa z Jankiem, Czy Ania zostanie jego dziewczyną.? A może jej się odwidzi.? Wszystkiego dowiecie się czytając ją.!!

5,0 / 6 gwiazdek

niedziela, 29 sierpnia 2010
Michael Connelly - Cmentarzysko

Jest to pierwsza powieść z literatury kryminałów, jaką przeczytałam i muszę przyznać, że nie zawiodłam się.! Książka fajna, choć gruba, bo liczy sobie 327 stron. Przeczytałam ją w zaledwie 2 dni.! Opowiada o psie który znalazł kość, jak się potem okazało jest to kość ludzka. Detektyw Harry Bosh wraz z partnerem starają się rozwikłać sprawę, która wcale nie jest taka prosta. Okazuje się, że w miejscu znalezienia kości, detektywi odnajdują prawie kompletny szkielet. Kilkanaście lat temu, ktoś zakopał zwłoki 12-sto letniego chłopca, który wcześniej był wielokrotnie maltretowany... Kto stoi za tą karygodną zbrodnią.? Dowiedzcie się sami.!

5,7 / 6 gwiazdek

czwartek, 26 sierpnia 2010
Angela Gerrits - Lisa i Lucia, Miłość do kwadratu

Lucia jest niekwestionowaną gwiazdą poezji: jej wiersze o miłości spotykają się z największym uznaniem rówieśników, a także jurorów szkolnego konkursu. Niestety, po nieszczęśliwym związku z głupim Axelem raz na zawsze przysięgła sobie, że już się nie zakocha. Lisa, siostra bliźniaczka Lucii, chce podbić świat jako gwiazda popu. Doskonale się składa, bo Black Spiders właśnie szukają wokalistki! Gdyby jeszcze lider zespołu nie był taki nieznośny... Zanosi się na katastrofę, kiedy Lucia zakochuje się w nim po uszy, bo... Finn nawet nie przypuszcza, że arogancka Lisa ma siostrę bliźniaczkę. W dodatku Lisa staje się nagle obiektem zainteresowań Axela, byłego chłopaka Lucii... Książka fajna, śmieszna i ciekawa... Warto przeczytać...

5,6 / 6 gwiazdek

Lurlene McDaniel - Cena miłości

Ryan Piccoli właśnie rozpoczął naukę w pierwszej klasie liceum. Przystojny i bystry piętnastolatek wolny czas spędza ze znajomymi, najczęściej ze swoją najbliższą przyjaciółką, Honey. W ich liceum pojawia się nowa, piękna nauczycielka historii, Lori Settles. Lori zaczyna interesować się Rayanem, a on także nie pozostaje obojętny na jej wdzięki. Lori i Ryan zbliżają się do siebie. Chłopak jest rozdarty między sekretnym związkiem z nauczycielką, a tęsknotą za dawnym, spokojnym życiem. W pewnym momencie wszystko wymyka się spod kontroli. Ryan i Lori zmuszeni są stawić czoła konsekwencjom swoich wyborów, które na zawsze zmienią ich życie. Ta książka jest wspaniała, z resztą, jak każda książka Lurlene McDaniel.! POLECAM.!

6,0 / 6 gwiazdek

Lurlene McDaniel - Różowe Anioły - Opowieść Rainy

Wspaniala książka. Autorka tej samej książki co " Pozwól mi odejść " - Mojej ulubionej powieści. Czytając jej książki przenoszę się całkiem do innego świata... Opowiada ona o historiach, które mogą się przydarzyć każdemu z nas... Przyjaciółki uznały pracę w szpitalu za tak satysfakcjonującą, że postanowiły pomagać tam przez ostatni rok w szkole. Raina nie może się doczekać, kiedy zacznie spędzać więcej czasu ze swoim chłopakiem , Hunterem. Kathleen nadal widuje się z Carsonem, ale uczą się w róznych szkołach, więc obawia się, że ich związek nie przetrwa rozstania. W książce okazuje się, że Raina ma siostrę o której nie wiedziała, bo matka oddała ją do adopcji, lecz teraz musza się zobaczyć, bo jej siostra chora jest na białaczkę a Raina chce jej oddać szpik. Uczęszcza w ceremoni ślubu swojej siostry, który odbywa się w szpitalu, nim jeszcze Jej siostra przejdzie zabieg. Raina jest też świadkiem szokującego wydarzenia, gdy jedna z niej podopiecznych, mała, śmiertelnie chora, Annie, umiera jej na rękach... Myślę, że każdy powinien ją przeczytać. Lurlene McDaniel jest wspaniałą pisarką, a jej książki uczą nas, czytelników bardzo wielu rzeczy... Chcecie wiedzieć jak to się skończy.? Przeczytajcie ją.!

6,0 / 6 gwiazdek

Parada Fiołków - Krystyna Siesicka

Krystyna Siesicka napisała książkę o swoich dzieciach... Jednak nie jest to książka biograficzna. Bardzo mi się ona spodobała. Szybko się czyta, jest zabawna i poruszająca... Zdecydowanie polecam.!

6,0 / 6 gwiazdek

Jahnna N Malcolm - Napisz do mnie

Rachel to właśnie TA dziewczyna. Jest śliczna i może mieć każdego chłopaka, jakiego tylko zechce. Ale nie Dylana. Aby zdobyć Dylana, Rachel namawia przyjaciółkę, Hannah, by napisała za nią e-mail. Ten sposób działa. Dylan myśli, że zaczyna coś czuć do Rachel, ale tak naprawdę zakochuje się w Hannah. Książka bardzo fajna... Szybko się ją czyta. polecam...

5,4 / 6 gwiazdek

Chłopak z internetu - Jahnna N Malcolm

Madison i Jeremy startują w wyborach na przewodniczącego szkoły. Od pierwszej klasy liceum, kiedy Jeremy zrobił Madison bardzo brzydki kawał, odczuwają wobec siebie wrogość. W dzień wyborów cała szkoła pozna nie tylko zwycięzców i przegranych, ale i nową szkolną parę, a kto nią będzie, tego już dowiesz się po przeczytaniu powieści. Pinky i Blue - dwa serca bijące w jednym rytmie...

5,5 / 6 gwiazdek

List w Butelce - Jahnna N Malcolm

Fascynująca, romantyczna powieść dla młodzieży.! Opowiada ona o dziewczynie, która pewnego dnia na plaży znajduje list w butelce, który dryfował po morzu przez 9 lat. Dziewczyna nawet nie wie, że spotyka autora listu w ten sam dzień, w którym ten list odnajduje... Jak to się skończy.? jesteście ciekawi.? Więc sięgajcie po " List w butelce "

5,4 / 6 gwiazdek

 
1 , 2 , 3