RSS
czwartek, 26 sierpnia 2010
Angela Gerrits - Lisa i Lucia, Miłość do kwadratu

Lucia jest niekwestionowaną gwiazdą poezji: jej wiersze o miłości spotykają się z największym uznaniem rówieśników, a także jurorów szkolnego konkursu. Niestety, po nieszczęśliwym związku z głupim Axelem raz na zawsze przysięgła sobie, że już się nie zakocha. Lisa, siostra bliźniaczka Lucii, chce podbić świat jako gwiazda popu. Doskonale się składa, bo Black Spiders właśnie szukają wokalistki! Gdyby jeszcze lider zespołu nie był taki nieznośny... Zanosi się na katastrofę, kiedy Lucia zakochuje się w nim po uszy, bo... Finn nawet nie przypuszcza, że arogancka Lisa ma siostrę bliźniaczkę. W dodatku Lisa staje się nagle obiektem zainteresowań Axela, byłego chłopaka Lucii... Książka fajna, śmieszna i ciekawa... Warto przeczytać...

5,6 / 6 gwiazdek

Lurlene McDaniel - Cena miłości

Ryan Piccoli właśnie rozpoczął naukę w pierwszej klasie liceum. Przystojny i bystry piętnastolatek wolny czas spędza ze znajomymi, najczęściej ze swoją najbliższą przyjaciółką, Honey. W ich liceum pojawia się nowa, piękna nauczycielka historii, Lori Settles. Lori zaczyna interesować się Rayanem, a on także nie pozostaje obojętny na jej wdzięki. Lori i Ryan zbliżają się do siebie. Chłopak jest rozdarty między sekretnym związkiem z nauczycielką, a tęsknotą za dawnym, spokojnym życiem. W pewnym momencie wszystko wymyka się spod kontroli. Ryan i Lori zmuszeni są stawić czoła konsekwencjom swoich wyborów, które na zawsze zmienią ich życie. Ta książka jest wspaniała, z resztą, jak każda książka Lurlene McDaniel.! POLECAM.!

6,0 / 6 gwiazdek

Lurlene McDaniel - Różowe Anioły - Opowieść Rainy

Wspaniala książka. Autorka tej samej książki co " Pozwól mi odejść " - Mojej ulubionej powieści. Czytając jej książki przenoszę się całkiem do innego świata... Opowiada ona o historiach, które mogą się przydarzyć każdemu z nas... Przyjaciółki uznały pracę w szpitalu za tak satysfakcjonującą, że postanowiły pomagać tam przez ostatni rok w szkole. Raina nie może się doczekać, kiedy zacznie spędzać więcej czasu ze swoim chłopakiem , Hunterem. Kathleen nadal widuje się z Carsonem, ale uczą się w róznych szkołach, więc obawia się, że ich związek nie przetrwa rozstania. W książce okazuje się, że Raina ma siostrę o której nie wiedziała, bo matka oddała ją do adopcji, lecz teraz musza się zobaczyć, bo jej siostra chora jest na białaczkę a Raina chce jej oddać szpik. Uczęszcza w ceremoni ślubu swojej siostry, który odbywa się w szpitalu, nim jeszcze Jej siostra przejdzie zabieg. Raina jest też świadkiem szokującego wydarzenia, gdy jedna z niej podopiecznych, mała, śmiertelnie chora, Annie, umiera jej na rękach... Myślę, że każdy powinien ją przeczytać. Lurlene McDaniel jest wspaniałą pisarką, a jej książki uczą nas, czytelników bardzo wielu rzeczy... Chcecie wiedzieć jak to się skończy.? Przeczytajcie ją.!

6,0 / 6 gwiazdek

Parada Fiołków - Krystyna Siesicka

Krystyna Siesicka napisała książkę o swoich dzieciach... Jednak nie jest to książka biograficzna. Bardzo mi się ona spodobała. Szybko się czyta, jest zabawna i poruszająca... Zdecydowanie polecam.!

6,0 / 6 gwiazdek

Jahnna N Malcolm - Napisz do mnie

Rachel to właśnie TA dziewczyna. Jest śliczna i może mieć każdego chłopaka, jakiego tylko zechce. Ale nie Dylana. Aby zdobyć Dylana, Rachel namawia przyjaciółkę, Hannah, by napisała za nią e-mail. Ten sposób działa. Dylan myśli, że zaczyna coś czuć do Rachel, ale tak naprawdę zakochuje się w Hannah. Książka bardzo fajna... Szybko się ją czyta. polecam...

5,4 / 6 gwiazdek

Chłopak z internetu - Jahnna N Malcolm

Madison i Jeremy startują w wyborach na przewodniczącego szkoły. Od pierwszej klasy liceum, kiedy Jeremy zrobił Madison bardzo brzydki kawał, odczuwają wobec siebie wrogość. W dzień wyborów cała szkoła pozna nie tylko zwycięzców i przegranych, ale i nową szkolną parę, a kto nią będzie, tego już dowiesz się po przeczytaniu powieści. Pinky i Blue - dwa serca bijące w jednym rytmie...

5,5 / 6 gwiazdek

List w Butelce - Jahnna N Malcolm

Fascynująca, romantyczna powieść dla młodzieży.! Opowiada ona o dziewczynie, która pewnego dnia na plaży znajduje list w butelce, który dryfował po morzu przez 9 lat. Dziewczyna nawet nie wie, że spotyka autora listu w ten sam dzień, w którym ten list odnajduje... Jak to się skończy.? jesteście ciekawi.? Więc sięgajcie po " List w butelce "

5,4 / 6 gwiazdek

Kiedy piorun uderza - Meg Cabot

Książka z cyklu: " 1-800-Jeśli-Widziałeś-Zadzwoń ". Jessika zawsze była inna niż dziewczyny w jej wielu... Nie lubiła stroić się w sukienki itd. Pewnego razu gdy wracała do domu, złapała ją burza. Jess nie miała się gdzie schować, więc ukryła się pod metalową widownią szkolnego boiska. Nie wiedziała wtedy jaki popełnia błąd, bo w tym momęcie trzasnął ją piorun i od tamtego wydarzenia Jessy zostaje obdarzona darem jasnowidztwa i odnajduje zaginione dzieci zamieszczone na kartonach z mlekiem. Jak skończy się historia Jessiki.? Myślę, że warto, byście dowiedzieli się sami.! Powieść Autorki Meg Cabot, znanej autorki " Pamiętika Księżniczki ". Tym razem pisarka postawiła na coś innego i... okazało się to fantastyczne.! W książce dziewczyna wraz ze swoim przyjacielem między innymi... wysadzają helikopter.! Jak do tego dojdzie.? Chcesz wiedzieć.? To przeczytaj tą książkę...

6,0 / 6 gwiazdek

Pozwól Mi odejść - Lurlene McDaniel

NAJPIĘKNIEJSZA KSIĄŻKA JAKĄ KIEDYKOLWIEK CZYTAŁAM... Nie wiem, co musiałabym przeczytać, aby przebiło to tą książkę... Nathan Malone nigdy nie uczęszczał do zwykłej szkoły, uczył się w domu, spędzał niewiele czasu z rówieśnikami i nie chodził na randki. Kiedy matka Nathana musi poświęcać więcej czasu jego nowonarodzonym siostrom, ostatni rok nauki w liceum Nathan spędza w zwykłej szkole. Podczas pierwszego dnia pobytu w nowej szkole Nathan zwraca uwagę na Lisę, dziewczynę na motocyklu. Lisa i Nathan uczą się w tej samej grupie na zajęciach języka angielskiego. Lisa to indywidualistka, która nie przejmuje się tym, co myślą o niej inni... Później okazuje się, że Lisa jest śmiertelnie chora... Czy umrze.? O tym musicie dowiedzieć się sami.!!! NAJLEPSZA KSIĄŻKA NA ŚWIECIE.!

6,0 + / 6 gwiazdek .!!!

Skrzywdzona - Sandra Glover

To opowieść o Debrze, dziewczynie, która ma szesnaście lat i właśnie skończyła szkołę z wyróżnieniem. Wraz z koleżankami postanawia uczcić tę uroczystość, oczywiście w tajemnicy przed ojcem Debry, dyrektorem szkoły, do której chodziła... Lecz niestety nie da się ukryć prawdy... bo w trakcie imprezy Debra zniknęła... Niedługo później rodzice dziewczyny dowiadują się, że ich córka znalazła się w rękach porywacza... Jak skończyła się ta sensacyjna opowieść.? Kto stał za porwaniem Debry.? Co jeszcze się wydarzy.? Przekonajcie się sami.! Polecam.!

5,9 / 6 gwiazdek