RSS
czwartek, 26 sierpnia 2010
Kocham Cię Danny - Hilary Freeman

Mówię otwarcie... Przy tej książce płakałam... Książek o miłości jest bardzo wiele i zazwyczaj końcą szię Happy Andem... Sięgając po tą książkę, myślałam, że to jedna z książek z tego rodzaju, lecz myliłam się... Historia ta opowiadała o trudnej miłości i konsekwencajch, które czasami trzeba zapłacić... Myślę, że autorka stworzyła piękną i pouczającą książkę, po którą powinna księgnąć każda z was...

6,0 / 6 gwiazdek

Świat do góry nogami - Beata Ostrowicka

Przy tej książce wiele myśli przeleciało mi przez głowę... " Świat do góry nogami " jest książką w której główna bohaterka traci matkę... Książka prowadzona jest w postaci pamiętnika, w której dziewczyna opisuje to, jak sobie radzi z tą cała sytuacją... Wiele uczy i napewno warto ją przeczytać.!

6,0 / 6 gwiazdek

12:20, marstiani
Link Dodaj komentarz »
Sms zza światów - Bianka Minte Konig

Świetna książka.! Dla młodzieży, o miłości z dodatkiem grozy. Wszystko zaczyna się od projektu na cmentarzu, na którym to dziewczyna imieniem Constanze znajduje tajemniczy grób i postanawia odkryć jego tajemnicę...

5,7 / 6 gwiazdek

Spotkanie nad morzem - Jadwiga Korczakowska

Danusia po chorobie spędza wakacje nad morzem. Poznaje tam Elzę, niewidomą dziewczynkę... Elza stara się pokazać Danusi swój świat, w sposób jaki ona widzi go oczyma wyobraźni... Z powodu utraty wzroku wyostrzyły się inne zmysły dziewczynki: słuch, węch, dotyk i choć niewidoma, to w niejednej sytuacji potrafiła dostrzec więcej niż Danusia. Dziewczynki stają się dla siebie kimś bardzo ważnym. Elza nie ma rodziców, a wychowują ją miejscowi rybacy. Dziewczynkę postanawia adoptować pani Ada Rudzka, u której Danusia spędza wakacje. Okazuje się, że Elza pojedzie do miasta na operację i być może odzyska wzrok. To pełna ciepła książka o tym, jak trudno znaleźć prawdziewgo przyjaciela. Pogodna i wzruszająca. POLECAM.!

6,0 / 6 gwiazdek

Sposób na Alcybiadesa - Edmund Miziurski

Czterech chłopców z VIII klasy (Ciamcia, Słaby, Pędzel i Zasępa) próbują znaleźć sposoby na gogów tzn. na nauczycieli. Chcą kupić sposób na któregoś z nich, jednak pieniędzy starcza im tylko na Alcybiadesa, nauczyciela historii. Chłopcy kupują ten sposób i tu zaczyna się przygoda ze światem historii... Jak skączy się ta świetna powieść.? Przekonajcie się sami, bo naprawdę warto.!

5,5 / 6 gwiazdek

Pollyanna - Eleanor H. Porter

Jest to książka, którą każdy powinien przeczytać.! Mówi ona o dziewczynie, która straciła mamę, a później ojca. Była biedna.. Kiedyś, gdy jej ojciec jeszcze żył, chciała dostać lalkę, a zamiast niej dostała kule, lecz zamiast się smucić powiedziała, że trzeba się cieszyć, że z tych kuli nie trzeba będzie korzystać.. Tak wymyśla zabawę, żeby się ze wszystkiego cieszyć i gdy po śmierci ojca wprowadza się do krnąbrnej ciotki, wszystkich wokół (z wyjatkiem owej ciotki, oczywiście) zaraża tą grą... Wiele się zmienia w życiu dziewczynki... Również to, że miała wypadek... Książka, jak mówiłam wcześniej, którą każdy z was powinien przeczytać.! Poruszająca i wzruszająca książka... POLECAM.!

6,0 / 6 gwiazdek

Zaledwie kilka dni - Beata Ostrowicka

To wzruszająca opowieść o dwóch przyjaciółkach zakochanych w jednym chłopaku... W chłopaku, który nie zasługuje na żadną z nich... Miość, przyjaźń, zdrada, zaufanie... To wszystko przejawia się w tej książce, przy której można płakać.! POLECAM.!

6,0 / 6 gwiazdek

Fotoplastykon - Krystyna Siesicka

Ta książka również mnie wzruszyła. Opowiada ona o dziewczynie, która po wypadku nie może chodzić. Jedynie z łóżka obserwuje otaczający ją świat i zmiany jakie zachodzą w jej domu. Na koniec dziewczyna postanawia zrobić swoje pierwsze kroki... Czy jej się uda.? Przekonacie się czytając tą wspaniałą książkę, którą przeczytałam za jednym zamachem...

5,8 / 6 gwiazdek

Złowrogi Księżyc - R.L. Stine

Opowieść typu Horror, znanego z cyklu " Gęsia Skórka " autora, R.L. Stin'a. Wciągająca z dreszczykiem grozy, opowiadająca o Danielle, solistce zespołu "Złowrogi Księżyc". Dziewczyna po tragicznej śmierci rodziców, nie może dojść do siebie, nawet przy pomocy terapeuty. Od jakiegoś czasu blask księżyca dziwnie na ną działa, miewa koszmary na jawie, sama nie wierzy w teksty piosenek, które napisała (jak się potem okazuje, to wcale nie była ona) Dziewczynie wydaje się, że jest jakaś inna, jednak okazuje się, że jest ona jedynym człowiekem w zespole... Jak skończy się ta opowieść.? Myślę, że warto, abyście przekonali się sami.!

5,6 / 6 gwiazdek

NiESTETY OBRAZEK MAŁY, BO NiE MOGŁAM ZNALEŹĆ WiĘKSZEGO...

1000 powodów żeby nie cierpieć z miłości - Hortense Ullrich

Jest to przezabawna opowieść dwójki bliźniaków: Sanny która studiuje sentencje z karteczek ukrytych w ciasteczkach szczęścia i wróży sobie z kart Czarnego Piotrusia. I... zakochuje się po uszy! Konny, który po raz kolejny wpada w pułapkę pocałunku. I... ma miłosne rozterki. Rodzeństwu towarzyszą jak zwykle: szalony braciszek, odlotowi rodzice, supergroźna gosposia i grono doborowych przyjaciół. Chcesz do nich dołączyć.? Przeczytaj tę książkę.! Mi się ona strasznie spodobała.! Zabawna, wciągająca i lekka w czytaniu książka.! Polecam.!

6,0 / 6 gwiazdek

11:09, marstiani
Link Dodaj komentarz »