RSS
czwartek, 26 sierpnia 2010
Pamiętnik narkomanki - Barbara Rosiek

Wstrząsająca historia oparta na faktach. Autorka powieści, była narkomanka, której udało się przezwyciężyć nałóg, opowiada o swoim życiu i co zrobyło z nim narkotyki, oraz ostrzega nas, czytelników, abyśmy nie popełnili tego samego błędu, co ona. Książka ma ponad 300 stron, aczkolwiek przeczytałam ją w 2 dni

5,3 / 6 gwiazdek

10:58, marstiani
Link Dodaj komentarz »
Jezioro Osobliwości - Krystyna Siesicka

Ta książka wywołała we mnie mnóstwo uczuć... Muszę przyznać, że czytając ją rozpłakałam się... Jest to moja ulubiona książka tej autorki. Opowiada ona o Marcie, która nie może się pogodzić, że razem ze swoją matką przeprowadzają się do nowego partnera swojej matki. Poznaje ona Michała, swojego przyrodniego brata, syna mężczyzny. Między Martą a Michałem powoli rozwija się miłość. Marta jest spragniona uczuć, których Michał rzadko okazuje. Spragniona miłości i uczuć Marta zaczyna spotykać się z Patrykiem, przyjacielem Michała.Dziewczyna prowadzi do rozbicia przyjaźni Michała z Patrykiem ,wielu spięć miedzy nimi oraz zagrażającego życiu całej trójki wypadkowi. Jak to wszystko się potoczyło...? Najlepiej jak dowiecie się tego sami.!

6.0 / 6 gwiazdek

Zapałka na zakręcie - Krystyna Siesicka

Główną bohaterką jest Magda (Mada), która już tradycyjnie spędza wakacje z mamą i siostrą Alką w Osadzie. Dziewczyna ma tam swoją paczkę znajomych, ulubione miejsca, ale ten pobyt różni się od poprzednich. Te wakacje stały się przełomowe - poznaje ona Marcina i od tej pory nic już nie jest tak, jak było... Dziewczyna zastanawia się czy uczucie, którym darzy Marcina to zwykłe zauroczenie czy miłość. Marcin to bardzo tajemnicza postać. Gdy Oboje zaczynają się do siebie zbliżać, matka chłopaka sprzeciwia się ich znajomości... Co będzie dalej.? Przeczytajcie, bo warto.!!!

5,8 / 6 gwiazdek

10:43, marstiani
Link Dodaj komentarz »
Ten obcy - Irena Jurgielewiczowa

Na początku nie chciało mi się czytać tej książki, z resztą komu chce się czytać lektury.? Jednak ta powieść zaparła mi dech w piersiach. Jedna z najlepszych lektur, jakie kiedykolwiek czytałam. Opowiada o czwórce przyjaciół: Uli, Pestce, Marianie i Julku, którzy pewnego dnia na swojej wyspie znajduja Zenka. Wzruszająca i poruszająca. Jedyna wadą tej książki są zbyt długie rozdziały...

5,0 / 6 gwiazdek

10:37, marstiani
Link Komentarze (1) »
Tabliczka Marzenia - Halina Snopkiewicz

Bardzo fajna powieść dla młodzierzy. Na początku troszkę nudna, jednak szybko się rozkręca. Piętnastoletnia Ludka likuje swoje uczucia w sąsiedzie, którego wyobraża sobie jako opiekuńczego i wrażliwego faceta. Jej brat - Stefan, który niegdyś był dla niej autorytetem rozwodzi się ze swoją żoną. Ludka ma problemy w szkole, wychowawczyni chce jej pomóc. Ludka, po niedługim czasie dowiaduje się, że jej ideał faceta, to poprostu zwykły cwaniak.!

Bardzo fajna, polecam.! 5,4 / 6 gwiazdek

 

 

 

Szkoła, balet, pierwszy całus - Sissi Flegel

Jest to bardzo fajna książka, którą szybko się czyta. Opowiada ona o dziewczynie, Bille dla której najważniejszy w życiu jest balet. Pewnego dnia użądliła ją pszczoła i musiała jechać do szpitala. Tam poznaje Mischę... Jak to się skończy.? Przeczytajcie sami.!

5,5 / 6 gwiazdek

Pamiętniki Księżniczki - Cała Seria.!

Autor : Meg Cabot

Jest ich 14, a mianowicie: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 4 i 1/2 , 7 i 1/2, Gwiazdkowy prezent, walentynki.

Kilka dni temu skończyłam czytać ostatnią część serii. Muszę przyznać, że to była najlepsza seria jaką kiedykolwiek przeczytałam. Przygody Mii są poruszające, ciekawe, miejscami wzruszające, a miejscami zabawne. Mia boryka się z takimi problemami jak: Bycie księżniczką i chodzenie na lekcję Etykiety z Grandmare, Związek jej mamy z jej nauczycielem algebry, oraz jej własny związek z Michaelem i przyjaźń z jego siostrą Lilly.

Warta przeczytania seria, w mojej ocenie 5,9 / 6

1 , 2 , 3 , 4